Davutoğlu’nun Partisinden “Ceylanpınar Fuhuş Dosyası” Açıklaması!

BÖLGE HABERLERİ, CEYLANPINAR, GÜNDEM, Manşet, SİYASET, URFA'DAN

Ceylanpınar-Telhamut Fuhuş Dosyası Derinleşiyor

BÖLGE HABERLERİ, CEYLANPINAR, GÜNDEM, Manşet

Ceylanpınarlı Muhtarlardan Ortak Tepki!

CEYLANPINAR, GÜNDEM, Manşet, URFA'DAN

Adnan Sağlam’dan “Asgari Ücret” Açıklaması

Bu haber 04 Aralık 2019 - 7:50 'de eklendi ve 924 kez görüntülendi.

2020 yılı asgari ücret tespit çalışmalarına ilişkin değerlendirmede bulunan HÜDA PAR Ceylanpınar İlçe Başkanı Adnan Sağlam, net asgari ücretin 3 bin TL’den aşağı olmaması gerektiğini belirtti.

HÜDA PAR Ceylanpınar İlçe Başkanı Adnan Sağlam, 2020 yılı asgari ücret tespit çalışmalarıyla ilgili değerlendirmede bulundu. Asgari ücretliden vergi alınmaması gerektiğinin altını çizen Sağlam, yeni asgari ücretin siyasi rantlara malzeme yapılmadan, insanca yaşamaya yetecek bir miktarda olması gerektiği ifade edildi.

2020 yılı için asgari ücret tespit çalışmaları

Türkiye’de 6 milyonun üzerinde insanı ilgilendiren asgari ücretin, insani yaşam standartlarının çok altında kaldığı için bugüne kadar hep tartışmaların odağında olduğu ifade eden Sağlam, “Milyonlarca insanın merakla beklediği yeni asgari ücret siyasi rantlara malzeme yapılmadan, insanca yaşamaya yetecek bir miktar belirlenmelidir.” dedi.

Asgari ücret belirlenirken iktisadi koşulların göz önünde bulundurulması gerektiğinin altını çizen Sağlam, “İşçi ve işverenin birbirinin muarızı değil, ekonomi sektörünün birbirini tamamlayan unsurları oldukları” yaklaşımıyla hareket etmesi gerektiği ifade edildi. Değerlendirmede, “Asgari ücret tespiti yapılırken bütün tarafların hukukunu gözetmesi, çalışanları iktisadi noktada rahatlatması, işveren açısından da sürdürülebilir bir miktar üzerinde mutabakat sağlanması çok önemlidir. Ülkenin içinde bulunduğu iktisadi koşullar, işsizlik ve hayat pahalılığının ulaştığı nokta dikkate alınmalıdır. HÜDA PAR olarak yıllardan beri asgari ücretin vergiden arındırılması ve makul bir seviyeye çıkarılması gerektiğini ifade ediyoruz. Temel ihtiyaç malzemelerine gelen zamlar ve ekstra vergiler ile asgari ücret artış oranları arasında bir uçurum vardır. Asgari ücrete yapılan nispi artışların çok daha fazlası, yeni vergi oranları ve astronomik zamlarla geri alındığından çalışanların yaşam standartlarına yansımamaktadır.” ifadeleri kullandı.

Asgari ücretliden vergi alınmaması gerektiği belirten Sağlam, “Bütün bu hususlar hesaba katıldığında yeni net asgari ücretin 3 bin TL’nin altında olmaması gerekir. Ancak yapılacak artışın doğuracağı yükün işvereni de ezmemesi ve sürdürülebilir olabilmesi için devlet, açlık sınırındaki asgari ücretliden aldığı vergiden feragat etmelidir.” diye kaydetti.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN