Ceylanpınar’da 5 Demokrat Partili Meclis Üyesi AK Parti’ye Geçiyor!

BÖLGE HABERLERİ, CEYLANPINAR, GÜNDEM, Manşet, SİYASET, URFA'DAN

Söylemez’den Bakan Pakdemirli’ye Çağrı!

BÖLGE HABERLERİ, CEYLANPINAR, Manşet

Resulayn’da ‘Vatandaş’ Olma Sevinci!

BÖLGE HABERLERİ, CEYLANPINAR, DÜNYA, Manşet

Dünya’nın En Büyük Tarım İşletmesinde Staj Görecekler

Bu haber 28 Aralık 2017 - 16:59 'de eklendi ve 724 kez görüntülendi.

Harran Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şerafettin Çelik, Tarım İşletmesi Genel Müdürlüğü (TİGEM) ile yaptıkları protokol çerçevesinde Ceylanpınar Tarım Meslek Yüksek Okulu öğrencilerinin dünyanın en büyük tarım işletmesinde staj göreceklerini söyledi.

Harran Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şerafettin Çelik, Ceylanpınar’a gelerek Ceylanpınar Tarım Meslek Yüksek Okulu binasında incelemelerde bulundu. Daha sonra Ceylanpınar Belediyesi’ne geçen Çelik burada Belediye Başkanı Menderes Atilla ile görüştü. Çelik, ziyarette yaptığı açıklamada Ceylanpınar Tarım Meslek Yüksek okulu öğrencilerinin bazı sorunlar dolayısıyla ilçede değil Şanlıurfa merkezde eğitim gördüklerini belirtti. Yaptıkları çalışmalar kapsamında eğitimi Ceylanpınar’a taşıyacaklarını aktaran Çelik, yüksek okul binasının alt yapı ve bir takım eksikleriyle alakalı Belediye Başkanı Menderes Atilla ile görüştüklerini kaydetti.

Ceylanpınar Tarım Meslek Yüksek Okulunun 2018-2019 eğitim öğretim döneminde ilçede eğitime başlayacağını vurgulayan Çelik, öğrencilerin de dünyanın en büyük tarım işletmesi olan TİGEM Ceylanpınar İşletmesinde staj göreceklerini dile getirdi.

Çelik şunları söyledi:

” Üniversite olarak eğitim ve öğretim noktasında gerekli alt yapıyı hazırladık. Öğrenci alımıyla ilgili YÖK’le temaslarımız devam ediyor. İnşallah önümüzdeki eğitim öğretim döneminde okulumuza öğrenci alacağız. Özellikle uygulamalı eğitim dediğimiz bir modelle okulumuz açılacak. Bu çalışmamıza TİGEM’de destek veriyor. TİGEM’le bir protokolümüz var. Protokol kapsamında TİGEM’in yetişmiş elemanlarından faydalanacağız. Öğrencilerimiz eğitim süresince TİGEM’de staj yapma imkanı bulacaklar.”
Belediye Başkanı Menderes Atilla da, ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “Biz de Ceylanpınar Belediyesi olarak elimizden gelen her türlü desteği hem okulumuza hem de öğrencilerimize sunacağız. Öğrencilere de seslenmek istiyorum. Ceylanpınar Tarım Meslek Yüksekokulunu tercih edebilirler. Binamız hazır, her türlü alt yapısı hazır, teoriyi okulunda görecekler, dünyanın en büyük tarım işletmesinde de pratik eğitimlerini almış olacaklar.” diye konuştu.